Профорієнтаційна робота

Профорієнтаційна робота

Відповідальна
доктор фармацевтичних наук, доцент кафедри косметології і аромології Петровська Л.С.

Контакти: +380671458897, l.s.petrovskaya96@gmail.com

ЗЗСО з якими співпрацює кафедра

План профорієнтаційної роботи 23-24

Звіти з профорієнтаційної роботи


«Не професія обирає людину, а людина професію»

(Сократ)

Вибір професії для кожної молодої людини – це вибір подальшого шляху навчання і праці, свого місця в житті. Тому, профорієнтаційна робота кафедри є одним із видів допомоги сучасній людині в усвідомленні своїх цілей, потреб, цінностей, самовизначення.

Багаторічний досвід ведення профорієнтаційної роботи НФаУ та кафедри косметології і аромології, зокрема, дозволив створити науково-практичну систему підготовки особистості до вільного та свідомого вибору професії. Метою профорієнтаційної роботи зі школярами та їх батьками є допомога учневі у виборі сфери діяльності, а в ній професії, яка б відповідала його здібностям і можливостям, сприяла розвитку професійних нахилів та інтересів.

Головним завданням даної роботи є надання майбутнім абітурієнтам практичних порад і рекомендацій з особистого розвитку і успішного вибору професійного шляху від фахівців університету та викладачів кафедри косметології і аромології.

Профорієнтаційна робота кафедри як невід’ємна складова функціонування університету має кілька пріоритетних завдань, зокрема:

 • організація агітаційно-роз’яснювальної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах та коледжах;
 • рекламно-інформаційна діяльність у засобах масової інформації;
 • участь у виставках, конкурсах, ярмарках, презентаціях;
 • проведення Днів знайомства з НФаУ, шкільних таборів «PHARM CAMP»;
 • участь у започаткованому НФаУ проєкті «МЕТРОШКОЛА. Чарівний світ фармації»;
 • організація навчального процесу довузівської підготовки;
 • співробітництво з організаціями, установами, підприємствами, навчальними закладами.

Профорієнтаційна робота кафедри спрямована на залучення до вступу випускників середніх, спеціальних та вищих навчальних закладів, косметологічних установ і передбачає:

 • зустрічі із старшокласниками загальноосвітніх закладів районів Харківської області, м. Харкова та гостей зі всієї України;
 • бесіди із студентами старших курсів ЗВО І-ІІ рівнів акредитації у Харкові та області, що випускають молодших спеціалістів, у тому числі безпосередньо в університеті під час проведення локальних днів знайомства з освітніми програмами, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти;
 • презентації навчального закладу на підприємствах, в організаціях, у загальноосвітніх закладах на батьківських зборах;
 • дні знайомства з НФаУ;
 • екскурсії до музею фармації для учнів загальноосвітніх закладів міста та області;
 • фахові науково-популярні лекції; лекції про здоровий спосіб життя та вплив на красоту шкіри, її додатків для старшокласників під час навчального року та шкільних канікул.

Продовж декількох років викладачі кафедри здійснюють консультативну і керівну роботу по виконанню науково-дослідницьких робіт учнями закладів освіти, які є членами Малої академії наук. Керівник СНТ кафедри- професор Ольга ФІЛІПЦОВА є керівником цікавого і перспективного напрямку профорієнтаційної роботи. Учні Ліцеїв 18 і «Обдарованість» приймають активну участь у секційних засіданнях кафедри у рамках студентських конференцій та науково-практичних семінарів НФаУ-роблять доповіді за результатами своїх досліджень.

На початку кожного навчального року на засіданні кафедри затверджується план профорієнтаційної роботи кафедри на навчальний рік; наприкінці навчального року проводиться аналіз роботи та затверджується на засіданні кафедри звіт.

Викладачами кафедри косметології і аромології розроблено та удосконалено цікаві лекції для школярів завдяки введенню інтерактивної частини, яка включає проведення цікавих практичних робіт з приготування косметичних засобів, тренінгу щодо рекомендацій по догляду за шкірою підліткового віку,  тестування та цікавих вікторин.


Промо-слайди лекцій (для школярів):

Аромологія

Догляд за шкірою

Зубна паста

Креми

Спадкові хвороби


Промо-роліки лекцій (для школярів):

 

Print Friendly, PDF & Email