РЯБОВА Оксана Олександрівна

РЯБОВА Оксана Олександрівна

кандидат медичних наук, доцент, завідувачка кафедри косметології і аромології Національного фармацевтичного університету.

Профілі:

РЯБОВА Оксана Олександрівна

РЯБОВА Оксана Олександрівна

Біографія:

Закінчила: Харківський державний медичний університет (1997 р., спеціальність: «Лікувальна справа», кваліфікація: лікар).

Працювала: лікар-інтерн Харківського обласного шкірно-венерологічного диспансеру (1998); клінічний ординатор (1998-2000), аспірант (2000-2003), асистент кафедри дерматовенерології Харківської медичної академії післядипломної освіти (2003-2004); асистент (2004-2006), доцент кафедри фармакотерапії (2006-2020), доцент кафедри фармакології та фармакотерапії НФаУ (2020-2023), завідувачка кафедри косметології і аромології (з 2023). Лікар – дерматовенеролог вищої категорії.

Навчально-методична робота. Читає лекції та проводить практичні заняття з освітніх компонентів «Маніпуляційна техніка», «Дерматологія», «Апаратна косметологія», «Клінічна косметологія», «Трихологія». Співавтор 1 підручника, 11 навчальних посібників, понад 50 методичних рекомендацій для лікарів та студентів, навчальних та робочих програм з профільних освітніх компонентів. Є розробником сертифікованого дистанційного курсу «Перша долікарська допомога».

Науково-дослідна робота. Напрями наукових досліджень: вивчення ліпідного обміну, жирнокислотного спектра та судинно-тромбоцитарного гемостазу у хворих на істинну екзему та їхньої ролі в патогенезі істинної екземи, розроблення комплексного методу лікування хворих на істинну екзему з урахуванням метаболічних порушень. Захистила кандидатську дисертацію на тему: «Роль порушень ліпідного обміну, спектра жирних кислот і судинно–тромбоцитарного гемостазу в патогенезі істинної екземи та їх корекція». Співавтор понад 150 наукових праць, патенту України на винахід, понад 40 авторських свідоцтв та монографії.

Громадська діяльність. Є членом методичної профільної комісії з дистанційної освіти ЦМР НФаУ, член робочої групи вторинної спеціалізації з Фармацевтичної косметології. Є дійсним членом Всеукраїнської громадської організації «Асоціація фармакологів України» та International Union of Basic and Clinical Pharmacology (IUPHAR), Всеукраїнської асоціації донорства крові та трансфузійної допомоги.

Нагороди. Нагороджена Почесною грамотою НФаУ (2018), Дипломами IІІ ступеня (2018), І ступеня (2019), ІІ ступеня (2020) в номінації «Кращій кандидат наук НФаУ», Подякою від Харківської обласної ради за сумлінну самовіддану працю, вагомий особистий внесок у розвиток фармацевтичної галузі, високий професіоналізм та з нагоди професійного свята – Дня фармацевтичного працівника (2020).

 

Print Friendly, PDF & Email